Kauri söögilaul

/ 24. november 2014/ 0 kommentaari

Ükskord ammu, nüüdseks juba mitu kuud tagasi, kui Kaur jälle söögilauas veiderdama hakkas ning söömast keeldus, mõtlesin, et proovin teda üle kavaldada. Mis sobiks selleks paremini kui üks kaasahaarav titemultikas või laul. Tuhnisin veidi juutuubis ringi ning sattusin sellise video otsa:

Nüüd on nii, et neil päevil kui Kaur söömise asemel niisama puristada ja jobutada otsustab, panen selle laulu käima ning sekundi murdosa jooksul on mu laps nagu ringi vahetatud. Ah, mida ma räägin – ma panen viimasel ajal juba enne sööma hakkamist selle käima. Sest nii kummaline kui see ka poleks, sööb ta selle laulu taustal ükskõik mis igavat halli ühepajatoitu sama rahuloleva näoga nagu oma palavalt armastatud banaani. Ta ei lollita, ei vehi peaga, ei hakka keelt suust välja ajama, nii et toitu välja kukub ega muud taolist – ta vaatab rahuloleva näoga videos olevaid loomakesi, vahepeal minu poole kiigates, et kas mina ka ikka kaasa elan ning SÖÖB.

Muidugi meil Renega on noh, korralik küllastumus sellest laulust (jäädes viisakaks) ja ilmselt on see igaveseks meile mõlemale kolba vahele sööbinud. Vähemasti iseennast avastan küll aeg-ajalt näiteks nõusid pestes vms ümisemas “these are the sounds that the animals make, these are the sooooooounds…”.

Kaur jällegi ei paista sellest videost üleüldse tüdinevat, sest kui ma vahelduse mõttes mõttes mingi muu muusika või multikaga teda “ära osta” üritan, siis see lihtsalt ei toimi. Okei, Maša ja Karu (eriti algusmuusika) meeldib talle ka, kuid üle minuti see teda vagurana ei hoia, nii et ta hakkab jälle trallitama, kuni ma vana hea loomalaulu otsast peale käima panen.

Ühest küljest on kindlasti väga tänuväärne, et meil selline nö päästerõngas olemas on, nii et isegi mitte kõige sõjakamal päeval ei jää Kauril soe toit söömata. Teisest küljest, Jo Frost ilmselt kortsutaks kulmu ja viibutaks oma nimetissõrme liigesest välja, sest päris lahe see vast ikkagi pole, et last niimoodi “ära ostma” peab. Eks mul on endal ka natuke südametunnistus hall, et sedasi kergemat vastupanu teed lähen. Samas, pikas plaanis ma ei muretse, sest nii palju kui ma Kauri ilma teleka abita söötnud olen – ja see on siiski enamus ajast -, siis varem või hiljem saab kauss ikkagi tühjaks. Lihtsalt igal toidukorral mingit tagaajamist ja trianglit pidada pole mul (häbilugu küll) viitsimist. Loodan vaid, et tal mingid pikaajalised halvad kombed sellepärast ei teki, nii et tal tulevikus ainult teleka ees toit alla läheb vms. Kusjuures muul ajal Kaur telekat eriti üldse ei vaata. Vahepeal mõni kaasahaaravama muusikaga reklaam naelutab ta pilgu mõneks hetkeks ekraanile, kuid see on ka kõik. Isegi multikad ei köida teda vähimalgi määral.

Ehk et see siin on vist see ainulaadne postitus, kus ma tõstan käed üles ja tunnistan, et kogu oma moraalijüngritsemise ja põhimõttekindluse taustal (vähemalt mis Kauri puudutab) teen ma ikkagi ise ka asju, mis kasvatuslikust vaatenurgast ilmselt kõige kiiduväärsemad pole. Ent kuna tegu on millegi niivõrd süütuga, mis kellelegi kurja ei tee ega kellegi elu ega tervist ohtu ei sea, siis…las ta praegu olla. Igas muus mõttes on Kaur nagunii tegelikult suht musterlaps: õhtul kell seitse jääb ilusti oma toas oma voodis magama, lõunaund magab ühtmoodi hästi nii toas voodis kui õues vankris, sööb kõike mis ma talle annan, kui vaja vankriga kuskil kaugemal käia, siis istub ilusti rahulikult ilma vigurdamata ja jorisemata paigal jne jne. Isegi lutti pole ta kunagi tarvitanud. Nii et vaevalt et see üks loomalaulgi teda nüüd tuksi keerab. Või mis.

wpid-cam016742.jpg.jpeg

0 kommentaari

  1. Hannale meeldib ka see laul väga 😀 …ja peab tõdema, et mullegi – kaasahaarav ju! 😀

  2. Minu laps nägi Simpsonite reklaami, kui oli umbes pooleaastane, võib-olla isegi noorem ja kõik…tehtud…tema muud ei vaata, kui ainult Simpsoneid. Olen proovinud igast Mašasid ja Muumisid ja muid normaalsete laste multasid. Mitte miski… Simpsonid ja PSY ja laps on rahul 🙂 Ma arvangi, et tema esimesed sõnad on “JOU Homer!” või “Gangnamstyle”. Õnneks oleme ikka siiski nüüd saanud ka natuke piirata seda multa vaatamist. Lasteaed ju ka paar tundi päevas 🙂

Jäta kommentaar