Näomaski kiidan, juuksemaski laidan

/ 18. mai 2015/ 0 kommentaari

Võtsin märtsi lõpus suure hurraaga ette ühe juuksemaski-eksperimendi. Hurraa on vaikselt vaibunud, jäänud on vaid…sibulahais.

Ma tegin seda juuksemaski KAKS korda, peale mida olime nädal aega Hiiumaal ja kuna ma ei viitsinud seal pläkerdama hakata, jäigi esialgu üks nädal vahele.

Hiiumaal olemise ajal (ehk peale viimast korda maski tegemist) pesin juukseid üsna mitu korda, ent sibulahais oli endiselt paras niiduk iga kord kui juuksed niisked olid või kui neid sirgendasin, niisiis mõtlesingi, et pean maskiga hoopis seni pausi, kuni selgub, kaua selle haisu välja saamiseks üleüldse kulub.

Möödas on kaks kuud ja need kuud on olnud muutusteta. Ütleme nii, et mu usk sellesse maski polegi niivõrd kadunud kuivõrd on otsa saanud mu kannatus. Ma lihtsalt ei kujuta ette, kui väga rapuntsel ühe juuksemaski tulemus olema peaks, et oleksin nõus endale elus veel korra sibulat pähe määrima.

Eelneva taustal on eriti silmakirjalik asjaolu, et avastasin hiljuti enda jaoks uue lemmiku näomaski, mis haiseb ka hästi hullult, ent see hais teeb mulle hoopis rõõmu 😀

Tegu on Ingli Pai mudamaskiga poorsele nahale (LINK) ja kuigi firma nime järgi ei oskaks oletada muud kui magusalt lõhnavat roosat nunnut printsesside teepeo-näomaskikest, siis olles korgi maha keerandu ja suure sõõmu sisse hinganud, olid mul vist silmakoopatagused ka läppanud mudahaisu täis. Sest et see polnud üldse mitte mingi “sume suveõhtune jalutuskäik mere ääres” (mida kosmeetikatootelt varem eeldada oleksin julgenud), vaid pigem “mädanenud adru ja hallide silmadega ogalikud veepiiril pasas lebamas” sorti mereäärehais.

Aga nagu öeldud, siis see kõik tekitas minus kohe usaldust! Kui nad julgevad üht nii halvasti haisvat asja purki panna ning seda raha eest müüa, peab neil ikka kuradima palju usku olema sellesse asjasse (või kuradima palju jultumust 😀 )

Sest tõesõna mõnikord ma kreemitan või maskitan vms end ning juurdlen, et kust mina lihtne inimene pean teadma, et kas ühes või teises toredas kosmeetikatootes midagi peale heade lõhnaainete ka päriselt üldse kasutatud on? Niisiis on väga rahustav tunne poest midagi nii halvalt lehkavat osta 😀

Eideloogika?

Mis mulle selle maski juures meeldib on see, nagu juba öeldud, et tegu on üleni loodusliku tootega. Kui taanduv virtsahais uuesti silmi avada lubas, lõi need hetkeks särama ka tekst pakendil, kus oli kirjas “Hiiumaa Käina lahe meremuda” – juhhei! Noh, selline väike lisaboonus, et kohe ERITI kodumaine.

Teiseks meeldib mulle kohutavalt see, et kuigi mask kuivab näos täiesti ära, siis seda maha pesta on ü-li-malt lihtne. Tavaliste poemaskidega on mahapesemisprotsess täiesti võimatult pikaldane ja lõpuks tuleb ikka kuidagi vatipadjaga suurem kiht maha nühkida ning alles siis on mõtet kraan käima panna. Võeh. See pärsib minusugusel ilukaugel inimesel veelgi igasugust soovi üldse mingisuguse näomaskindusega tegeleda. Niisiis puhas õnn, et mul nüüd see tore haisumask on, mis õnneks kuivades oma lõhna suht kaotab ning mille ka ilma survekata normaalselt näost maha saab.

Kusjuures kui mask näol on, siis on tunda ka, et nahal midagi toimub, aga ma ei oska seda protsessi kirjeldada… Natuke nagu jahe ja pisut õhetav tunne? Kuidagi nii.

Aga ma olen tõesti hästi rahul selle (täiesti juhusliku) ostuga, eriti kuna unetunnid käivad siin majas napilt mõnekaupa, kulub igasugune ekstra hoolitsus kehale (sh nahale) väga ära.

Lähengi nüüd ja istun oma kurbliku makrelli näoga homse eksami kordamisküsimuste mapi kõrval edasi. Nagu öeldud, siis koolipinge on meil mõlemal Renega hetkel nii laes, et tavapärase hingamise asemel tuleb mõlemal juba täiesti reflektoorselt enamasti mingisugune ägisemine ja kurblik ohkimine. Aga ma ei hakka sellest koolindusest siin üldse rohkem halama, sest muidu ma istun veel täitsa nutunäoga oma õppematerjalide taga lõpuks… 😀

Jäta kommentaar