Eurovisiooni I poolfinaal

/ 19. mai 2015/ 0 kommentaari

3200331

Esmamuljed lühidalt:

1) Moldova – Britney Spearsi ja Justin Bieber on poja saanud ning Bubba Smithi ristiisaks palunud.

2) Armeenia – Isegi külmikust veini toomise taustaks veits liiga morbiidne muusika. Aga võtsin end kokku ja sain toodud.

3) Belgia – …

4) Holland – Sõnade kirjutamise pealt korralik sääst. Lisaks üks mitme pere telk ka veel oskuslikult kokku kroogitud ja solisti lavakostüüm olemas nii kui niuhti. Huvitav ainult, kuidas ta selle 10-sentimeetrise kaetud lapi taha rinnad, naba ja hargivahe ära mahutas? Waiaiaiaaaai.

5) Soome – Solist meenutab mu kadunud vanaisa neil hetkedel, kui ta meid õunapuu otsas turnimast tabas. Selline malbemapoolne torin.

6) Kreeka – Meh. Tuule käes üle saali röökimine on läbi aastate korduvalt järele proovitud võte, ent paraku midagi konkreetset kellelegi kindlustanud küll pole. Tuul läks lõpu poole veits tugevamaks isegi, aga ma kahtlustan, et need 5 m/s võitu ikkagi ei too.

7) EESTI – Esiteks, esimene laul, mida päriselt ka kuulata kannatab. Aga “Tohohhh! Kus nüüd on alles rinnahoidja nurka visanud” oli tegelt mu esimene kommentaar 😀 Elina, mitte Stigi kohta. Võit taskus täitsa vabalt.

8) Makedoonia – Kamp kantpäid ja töötu detektiiv boyband-iga õnne proovimas. Maffiossid olid kuidagi nukrakesed seal taustal õõtsudes ja laul täiesti mittemidagiütlev (kuigi enne esimest refrääni meenutas HULLULT mingit head laulu, kahjuks ma ei mõelnud välja millist).

9) Serbia – Nii massiivse naise seest lahjemat häält ei ootakski, aga plot twist mind telefoni järele haarama ei pannud. Isegi mitte sellepärast, et veel hääletada ei saagi, vaid et noh. Oli ja ei olnud ka. Silma jäi küll, aga vastupidine oli juba puhtfüüsiliselt võimatu.

10) Ungari – Tahaks villased sokid jalga ja kaks numbrit suure kampsuni selga ajada, nurgas kössitada ning nutta löristada. Kas see on tänavuse Eurovisiooni üks eesmärkidest, vaatajaid end niimoodi tundma panna? Bridges? Et nagu “hüppa alla sealt” v?

11) Valgevene – Kuigi see laul mulle üldse sümpaatne pole, siis senise taseme põhjal tänases poolfinaalis kindlasti üks favoriite. Või siis ka mitte…?

12) Venemaa – See on lausa hea laul (ma enam ei teagi, kas ma olen praeguseks juba nii palju halba muusikat kuulanud või ongi see mu päris arvamus), aga no KAS on vaja, et Eurovisioon Venemaal toimuks? Veel mõned jõed tagurpidi voolama ja mäed allapoolepidi sundida. Putin ei oska olla ju…

13) Taani – Seda laulu olen raadiost kuulnud, see on kaasahaarav ja optimistlik ja minu meelest sellise meeleoluga muusikat võiks sel aastal (või vähemalt käesolevas poolfinaalis) kõvasti rohkem olla. Ühe kõne vist täna ikka teen…

14) Albaania – Ma tahan öelda “normaalne”, aga ma ei oska isegi täpsustada, et kas see on kompliment või solvang antud juhul. Väike tuuleke tuli nüüd ka tuka vahele, mhmh, aga ma ei oska ikkagi midagi targemat kosta.

15) Rumeenia – Oi! Andres Peets on alla võtnud või? Kusagil kirjutati küll, et tal rahadega veits poob ja oleks mingit suunamuutust vaja, aga vot kus alles kannapööre! Laul ise ununes kohe kui see läbi sai.

16) Gruusia – Lõpetuseks on nüüd muidugi hea selline meeldejääv asi panna, et justkui ei visisenud vaikselt lõpuni see eelvoor. Muidugi kui toss, äike, sähvatused ja tuul ära võtta, siis…meil siukseid vareseid maja taga küll ja küll. Aga jäi meelde. Asi seegi.

0 kommentaari

  1. Tänud, Pilleke, selle mõnusa hommikuse äratuse eest 😀 😀 😀

    1. Hehee 😀

Jäta kommentaar