Eurovisiooni II poolfinaal

/ 23. mai 2015/ 0 kommentaari

Kuna Rene oma lõputööga viimaks ühele poole sai, andis ta üleeile lõpuks teatepulga mulle üle, nii et sain kodust ära oma praktika aruannet kirjutama minna. Mujal olles sujub töö kuidagi palju ladusamalt, ei teki seda insta lebo režiimi kohe kui Kaur voodis on ja noh, kuni tema uneajani nagunii midagi tehtud ei saa. Muidugi liigitub erakordse mõistlikkuse alla see, kui aruande kirjutamiseks on jäänud kaks õhtut, siis mis teeb Pille – eks ikka triikrauale hääled sisse, peoseelik lihvi ja kodust minekut. Et noh. Nagu ma ütlesin – MÕISTLIK ja ratsionaalne ja mitmed teised taolised omadussõnad.

Aga ühesõnaga eelnevaga seoses – vaatasin Eurovisiooni II poolfinaali järgi alles täna lõunal ja kõiki laule kuulsin siis täitsa esimest korda, nii et hoolimata kergest ajalisest nihkest (kõik vaatavad praegusel hetkel juba finaali) on tegu ikkagi esmamuljega. Ma lihtsalt ei tahtnud seda kommenteerimist niimoodi poolikult teha, et I poolfinaaliga asi piirdubki. Kui ma juba selle asja ette võtsin.

Nagu öeldud, siis finaal juba käib, aga mul pole eriti aimugi, kes allolevatest sinna pääses ja telekas käib hetkel kõigest taustaks, kuna praktika aruanne on vaja valmis saada HOMSEKS… Nii et avaldan selle postituse hoolimata tema kergelt “parim enne” tähtaja möödas olemisest.

1) Leedu – Ainuke ilus asi selle esituse juures oli naislaulja kleit. Ja puhtalt diibi sõnumiga läbi löömise variandi suhtes jääb minu süda antud kontekstis kahjuks kalgiks.

2) Iirimaa – Isegi kui see pole mu meelest käesoleva Eurovisiooni võidule pretendeeriv laul, siis autosõidu või vihmase ilmaga kodus raamatu lugemise taustaks võiksin seda vabalt kuulata, lausa täitsa teadlikult, mitte nii et “kui raadiost tuleb, siis kanalit ei vaheta” vms. Hästi okei ja boonuseks veel mõnusa tämbriga lauljanna.

3) San Marino – Väga huvitav laul, kuidagi võõra kõlaga. Ütleme nii, et kui ülejäänud laulud on sushi, siis see laul on marineeritud ingver 😀 Sobib konteksti, aga täitsa teine teema. Vms 😀

4) Montenegro – Ee… Hästi kummaline, kuidas üks laul saab olla ühtaegu nii sünge ja samas nii ilus. Ma praegu mingit tõlget vaatama ei hakka, aga loodan, et sõnum on ka veits diibim kui mingi “baby baby, mr 305” vms. (Kindlasti on)

5) Malta – Täiesti keskpärane üürgamine, ei pakkunud vähimatki pinget.

6) Norra – Ma ei oska selle laulu suhtes objektiivset arvamust öelda, sest ma mõtlesin terve aja, et mida jubedat ta seal minevikus siis ikkagi tegi? Üsna random meloodia ka, nii et kummitama kindlasti ei jää ja seega kokkuvõttes lamp. Jätab külmaks.

7) Portugal – Pika autosõidu laul. No et kui päike paistaks ja oleks mingi tore reis ees, siis ma ilmselt täitsa naudiksin seda, aga tänasesse halli pühapäeva see küll väga ei sobitu ja edu ma sellele ka ei ennusta (ja kuigi praeguseks on selge, kas see laul sai finaali või mitte, pole ma nende andmetega üldse kursis ning oletan, et ei saanud).

8) Tšehhi – Käes on 21. sajand ja lavashow/koreograafia jms võimalused on põhimõtteliselt piiritud, aga siiski-siiski leidub mingeid geeniuseid, kes arvavad, et kingade jalast loopimine annab ühele muidu üleni staatilisele esitusele no ikka nii erikuradi vinge efekti, et ülejäänud kolm minutit pole mitte ühegi elumärgi ilmutamist tarvis…
Jätnud parem need kingad lihtsalt jalga, sest inimesele (nt mulle), kes sõnadesse üliväga süveneda ei viitsi, jätab see järsk vajadus paljajalu olla lihtsalt MEGA kentsaka mulje.

ma628lRwNr1rcg3xpo1_500

9) Iisrael – Vähemalt ühes riigis on saadud aru, et mingisugune kurblik armastushala võitu ei too. Tõeliselt hea vaheldus viimasele neljale laulule ja tervele esimesele poolfinaalile, mis sest, et ka üsna selline ühest-kõrvast-sisse-teisest-välja pala ning minu playlisti see laul ilmaski teed ei leiaks. Õnneks laulu suvalisuse kompenseerib koreograafia, mida on vähemalt huvitav(am kui niisama ühelt jalalt teisele tammumist) vaadata.
Kuigi mind on juba mõnda aega häirinud boyband-ide see konkreetne liigutus, kus nad karjakesi kuidagi poolküürakil üles-alla õõtsudes kaamera poole liiguvad ja kätega vehivad. Olge head, minge rakendage seda liigutust sügisel vanaema põllul kartulikooguga saaki korjates vms. Aga (oma teadmatuses) prognoosin, et see laul on ilmselt finaalis.

10) Läti – Sellest laulust tuleb kindlasti palju klubiremikse. Huvitav ja kindlasti eristuv, aga üldse mitte minu maitse. Mitte, et see oluline oleks – ennegi oma “maitse” ja arvamusega täiesti ässa pannud.

11) Aserbaidžaan – Ma ei saa aru, kas see laul meeldib mulle täiega palju, sest see oli ilus ja mõnusa koreograafiaga või ei meeldi see mulle üldse, kuna see on nii etteaimatav ja imal. Jään vastuse võlgu.

12) Island – Nunnu tüdruk, nunnu kleidike, nunnud lokid. Ee, mis veel? Nunnu lauluke? Tõepoolest. Väga väga nunnu kõik.

13) Rootsi – Rootslased kohe oskavad neid asju nii teha, et oleks põnev vaadata ja mõnus kuulata. Nende eurolugudel oleks nagu mingi salajane koostisosa, nii et igal aastal, isegi kui Rootsi lugu mind muidu tuimaks jätab, on see ikkagi täiesti kaasahaarav. Täpselt selline kiirmoe-muusika, mida kuulad ja ahhetad “KUI hea”, aga paari kuu pärast paned iivelduse saatel raadio kinni, kui see tuleb. Korra on ilus, aga kiiresti viskab üle noh. Aga kakskümmend korda etem on see üsna etteaimatav hea kui mingi monotoonne kassimine keset lava, nii et selle loo võit oleks lausa täiesti okei minu meelest.

14) Šveits – See laul meeldib mulle väga!

15) Küpros – Eurovisioonil on kõige paremad tavaliselt need laulud, mis nö käima tõmbavad. See laul uinutab paraku viimsegi ärkvel raku mu kehas. Jõulude ajal, kuusetulede valgel, glögitass käes ja villarid jalas, oleks seda paras kuulata, mitte NIIMOODI (Eurovisioonil energiliste laulude vahele piduriks).

16) Sloveenia – Kui jätta välja solisti läbi nina käiv kummaline kriuksuv Kesk-Euroopa aktsent, siis on see laul üks ainsamaid, mis mulle algusest peale üleni meeldib ning selle fakti kinnituseks mainin veel, et ka ainus lugu tänavuse Eurovisiooni repertuaarist, mille oma Spotify playlist-i lisasin.

17) Poola – Võimas ja väljapeetud lõpp sellele poolfinaalile. Ise ma seda laulu võidulooks ei prognoosi, aga ütleme nii, et mingist kurvast visisemisest, mida terve eelmine eelvoor täis oli ja mida ka teise eelvooru veits liiga palju jagus, on see ikka peajagu mõnusam ja helgem ja igas mõttes ilusam lugu.

Kui ma saaksin ise valida, siis oleks võitja kas Rootsi või Sloveenia (juba viisin end nii palju kurssi, et nad mõlemad on finaalis). Eesti võit oleks ka muidugi tore, aga kaldun arvama, et Stig&Elina jõuavad lihtsalt kusagile tabeli esiotsa, aga mitte täitsa tippu.

Jäta kommentaar