Halastamatult hiljaks jäänud teema – imetamisrinnahoidjad

/ 11. juuli 2015/ 17 kommentaari

Minu jaoks on see teema oma aktuaalsuse juba minetanud, aga käsi südamel – maailmas pole mitte midagi, mida oleks raskem leida kui ilusaid imetamis-rinnahoidjaid (kui siis ehk lapsehoidjat). Lugesin Liiseli värsket postitust sel teemal ning nanosekundi jooksul meenus, millist lootusetut pesujahti ise ka paar aastat tagasi pidasin. Tundub, et sel turul pole suuri muutusi toimunud. Ikka need samad beežid flanellist koonused mis “minu ajalgi”.

Imetamisrinnahoidjaid toodavad vist ainult mingid ultra-feministid, kel endil lapsi pole ja kes ilgelt palju neutraalsusele rõhuda soovivad? Sest mina küll ei tea ühtki noort ema, kes peale sünnitust oma (niigi endise vormi kaotanud) keha otsa mingisugused loppis pajalapid tahaks riputada. Minul vähemalt oli peale rasedust ja sünnitust küll selline tunne, et kuna ma olin paratamatult 24/7 Kauriga ninapidi koos, siis vähemalt nii palju tahaks veel midagi muud kui EMA olla, et mul võiks vähemalt ilus pesu olla. Et säiliks mingisugunegi naiselikkus, isegi kui ma võib-olla soengut ei jõua korrastada ning terve päeva pidžaamas veedan (mida juhtus palju). Ühesõnaga… Imetamis-rinnahoidjate tootmisega peaksid tegelema naised, kes värskelt mäletavad, kui oluline on end ilusana ja hästi tunda sel eluperioodil, mil niigi suur osa oma energiast kellelegi teisele on suunatud.

Rasedatele mõeldud riideidki Eesti kaubanduses just hullupööra palju leida pole. Minu raseduse ajal polnud veel isegi H&M-i, kus nüüd nii möödaminnes päris ilusaid rasedate asju näinud olen. Puhas õnn, et mu raseduse jämedam aeg täitsa suvesse jäi, nii et sain lihtsalt XL maikade ja särkidega asja ära ajada. Ent nii palju kui tollal ringi vaatasin, küsiti umbes maailma kõige koledamate hõlstide eest täiesti üüratut hinda, puhtalt sellepärast, et riidelipikule suurusenumbri kõrvale “Maternity” oli trükitud. Normaalseid ja kantavaid asju (kui pärast veel leivale vorsti ka tahad osta jaksata), peab ikkagi välismaalt tellima või lihtsalt ilma läbi ajama. Eestist saab soti eest rasedasokid ja kahe soti eest rasedamaika. Hästi ülepaisutatud teema, nagu rasedus oleks mingi räme luksustegevus, mille kord endale kaela tõmmanuna peadki olema avasüli valmis end oimetuks maksma. Lamp ju.

Minu kogemuse põhjal on meil kõige normaalsem imetamisrinnahoidjate valik (kuigi väike koonuse alert ka ikkagi) RelaxMom poes. Seal on muud rasedus-teemalist kraami ka, aga ma ütlen ausalt, et ma pole eriti rohkem kui rinnahoidjate osakonnas ringi uudistanud. Enda kõige mugavama ja normaalsema imetamisrinnahoidja tellisin ka just sealt samast:

Screenshot 2015-07-11 14.51.24

Pean tunnistama, et enne veel kui selle välimuselt võrdlemisi okei rinnahoidja ostsin, jõudsin veel mingi kummalise sokikandasid meenutava rinnahoidja ka tellida, mida aga RelaxMom lehel keegi nii usinasti kiidab, et ma ei viitsi antireklaami teha 😀 Ju need siis on tegelikult täiesti ilusad ja head…

Kui ma nüüd kunagi veel mõne lapse peaksin saama, siis olen nii palju targem, et tellin imetamisrinnahoidja välismaalt. Kuna suuruse vms mittesobimise korral on igasugune tagasisaatmine ja ümbervahetamine niivõrd lihtne, siis ma ei hakkaks elusees end enam ühegi sokikanna-rinnahoidjaga traumeerima. See pole seda väärt. Pluss veel rahaliselt ka mitte mingit vahet ei ole, kui siis on pigem netist võimalik asju odavamalt saada.

Noh, väike soll, rullid pähe ja see võiksin ju vabalt mina olla 😀

cosabella-nursing-maternity-bra-from-front-h724

(Cosabella Never Say Never Nursing Bra)

Okei, et hind on sellel suts krõbedam kui mu sokikanna-kopsikutel, aga näevad tükk maad kaunimad välja ka. Pluss veel värvivalik, sellest tahate kuulda? VIISKÜMMEND KAHEKSA erinevad värvitooni – see pole isegi reaalne number, eks. Sest meil siin Eestis on imetamisrinnahoidjate värvigamma suurusele ikka ranged piirangud:

 • Värvitoon number 1 – valge kalts, millega on paar aastat põrandat pestud, ehk siis mingi arusaamatult pruunikaks/beežikaks tõmmanud toon;
 • Värvitoon number 2 – MUST, sest noore ema ümber peabki ometi olema rohkesti-rohkesti selliseid üdini rõõmsaid värve nagu…must.
 • Värvitoon number 3 – valge. Ma ei viitsi isegi kommenteerida.

Rasedad inimesed ei lõppe ilmselt niipea otsa ja ausalt öeldes ootan põnevusega aega, mil keegi peale minu ka seda viimaks taipab ning titemammadele ükskord ometi veidi värvi ning silmailu tootma asub.

17 kommentaari

 1. Jestas. Nagu just rusikas silmaauku teema mulle! Nimelt sügisel näeb ilmavalgust üks uus kodanik ja KÕIK imetamisrinnaoidjad, mida näinud olen, on ainult need “sokikannad” 🙁 Okei, valetan. KAKS tükk olid vähe paremad ka, aga hind see-eest utoopiline. Nüüd aga tänu Sinu postitusele tuuseldan mööda Cosabella kodulehte ja teen eelvalikut 🙂 Suurimad tänud!

  1. Cosabellas on ka päris kirved hinnad, aga no tõesti – kui ilusad ja mugavad need seal paistavad 🙂

 2. Ma sain Relaxmom-ist väga seksika variandi. Samuti väga hea sünnitusjargse bandaaži sain sealt. Kas vist Toonekures ka seksikad. Niiet ei oska kurta – palju neid seksikate imetamisbrade poode meie vaiksel turul siis olema peab 😀 Eriti, et nagu ma aru sain kui seda teemat uurisin, siis enamus emad ei osta ikka seksikat, vaid selle öökoleda sokivariandi, mis olla nii mugav 😀

  1. Nii ja naa. See minu väljatoodud pesu polnud ju nii hirmus SEKSIKAS, vaid pigem lihtsalt naiselikum ja ilusam kui enamus beeže sokikoonus-rinnahoidjaid mis meil saadaval on. Ja ilmselgelt leidub palju ka neid inimesi, kellele peale mugavuse muu ei loegi – igale oma. Aga mina isiklikult tundsin küll peale sünnitust puudust sellest, et oma loppis muumitrollikere peale vähemalt ilusa pesu saaksin tõmmata. Niigi oli parajalt lehm tunne peal ja mul polnud mingit tahtmist seda tunnet veelgi süvendada. Muidugi kui oleksin tulnud UK-st vms tellimise peale, oleks variante kõvasti rohkem olnud ja tunne, et rasedate/imetavate emade peale eriti ei mõelda, ka võib-olla olemata, who knows.

   1. Minu meelest pole mitte-imetamisrinnakaidki saada, väikses suuruses on, aga suures EI OLE! Võib-olla sellepärast mulle tundub, et imetamisekas ei ole kuidagi defitsiitsem vms. Nt tavalist, millel oleks laiad paelad, mis mu kotte kannaks ka, ma otsin tikutulega ja siis nad hui on ilusad 🙁 Nt tavakates poodides on nii, et cute pesu on kõigis suurustes, aga D-korv ripub sama paelakese otsas mis A. Ja siis on eraldi big breast lett, kus kõik on laia paelaga ja toekad, aga öökoledad. Mul on kaks laia paelaga ja toekat aga ilusat kopsukat ja mõlemad on välismaalt – Victoria’s Secret. Aa ja selle kogemuse pealt tulles, imetamisekat otsides, oli kohe umbes 3 okei välimusega varianti ja kõik laia paelaga. Ma olin kohe nii üllatunud, et mõtlesin igavesti neid kandma jääda 😀

    1. Tõepoolest, minu jaoks jääb see teema väga kaugeks, et tavaolukorras rinnahoidjaid saada poleks. Good point selles suhtes, et ehk tõesti elad sa pidevas defitsiidis 😀 ja siis mingit erinevust ei tunnetanudki, kui oli tavakate asemel vaja imetamisrinnahoidja leida. Meil siin pesulaudsemate naiste maal neid muresid pole – poes tavaliste rinnakate valik väga kirev 😀

 3. Hotmilk teeb ka ilusaid asju:

  http://www.hotmilklingerie.com/

  Selle reklaamid on ka muidugi üle prahi. Kuigi mõnegi meelest on need natuke…ee…liiga üle võlli.

  1. Minu lemmikreklaami link ka:


   1. Hahha 😀 Kõigelt raseduse ja beebidega seonduvalt eeldaks umbes mingit nunnu-mannavahulist reklaami, nii et väike üllatus jah 😀

   2. Mine kanni, see nagu mingi softcore porno juba 😀 😀 Aga Hotmilkist uurisin isegi pesu, kahjuks tol ajal oli siia saatmine lihtsalt nii mega kallis, et jäi see variant ära.

    1. Päris naughty jah 😀

   3. Muhahaa! No kus on alles reklaam tehtud 😀 😀

    1. On eks 😀

  2. Kui mina eelmine kord rase olin (2013), oli Liivalaias pood Vanilla Dream, mille kontsept oli ilus pesu ja riided rasedatele, st neid sokikanna-variante selles poes polnudki 🙂 Kahjuks enam seda poodi ei eksisteeri, just olen siin teemaga tutvumas, kuna uuesti rase. Vaatasin just sealt ostetud päris mõnusa imetamisrinnahoidja silti, et see ongi Hotmilk oma. Peangi siis netist vaatama nüüd.

   See reklaam 😀 😀 aga rinnahoidjat kiidan küll.

   1. Järgmise rasedusega (kui see juhtub) pole kahtlustki, et ka Hotmilki järgi proovin, nii fun reklaam 😀 ja nüüd veel soovitus ka 🙂

 4. Mina leidsin pitsilised ja värvilised imetamisrinnakad Triumphi poest omal ajal, päris hea valik oli.

  Mis lapsehoidja vanusesse puutub, siis kogemus ei ole alati hea. Vanemad ja kogenumad (lasteaiakasvatajad) kipuvad kinni olema oma stampides ja uskumustes. Meie lapse vanavanaema on eluaegne pedagoog, kasvatanud üles oma lapsed, osalenud lapselaste kasvatamises ja aidanud ka teisi. Aga oma last pikemaks temaga jätta ei usalda, kuna ta lihtsalt ignoreerib meie vaateid ja juhiseid. Ei, me ei ole kanavanemad, kelle tibukese liiga tehakse. Kui ma palun allergilisele lapsele mitte allergeeni sööta, siis annab seda lapsele salaja. Potitreening käib tema meelest nii, et last tuleb füüsiliselt potil hoida seni, kuni piss potis on (peale seda kulus mul 2 kuud, et laps oleks nõus potile niisamagi istuma). Näiteid on veel. Mina valiksin pigem noorema inimese, kelle vaated on vanemate omadega sarnased.

  1. Väga head tähelepanekud! Ja väga jube lugu :/

   Terve see hoidja leidmise teema tundub praegu nii hull raketiteadus, et kuskilt võiks lihtsalt mingisugune imeline Mary Poppins meie teele sattuda ja mu muretsemisele lõpu teha. OEH…

Jäta kommentaar