Viis nädalat tähtajani

/ 29. juuli 2013/ 0 kommentaari

*

*

Lapse sünni ametliku tähtajani on jäänud ei rohkem ega vähem kui viis nädalat. Minul endal on tugev sisetunne, et laps tuleb augustikuu jooksul millalgi. Ilmselt on see tunne seotud faktiga, et nii mu emal kui vanemal õel on kahepeale kui mitte kõik, siis vähemalt enamus sünnitusi toimunud enne määratud tähtaega. Ja ämmaemanda sõnul pidavat niisugune asi üsna “pärilik” olema. Sellega seoses – täna algas raseduse 36. nädal, niisiis nädala pärast sündides oleks tegu juba ajalise lapsega. Aga no NÄDAL!!! Ma ei suuda eriti mitte ühegi ajurakuga hoomata ideed, et nädala pärast võiks see beebi päriselt ka sündinud ja olemas ja päris olla. Ma ei tea, kui debiilsena see kõlab, et hoolimata asjaolust, et ta iga päev mu sees siputab ja toksib, tundub ta olemasolu ikkagi umbes sama sürrealistlik ja ebamaine kui 13. jaanuaril neid kahte kriipsu selle testi peal nähes. Väike inimene minu sees.

Juuni lõpus juhtus selline harukordne asi, et üle ma-ausalt-ka-ei-tea-mitme aasta sõitsid kõik Kallaste õed Saaremaale kokku. Täiesti tõsimeeli ei mäleta, millal me enne seda viimati Kai, Linda ja emaga kõik samadel geograafilistel koordinaatidel asusime. Pluss veel Tõnis, Rene(e)d ja põngerjad. Nii et oli väga lahe!

Mõni nädal peale Saaremaad veetsime Renega ilmselt viimase kahekesi-nädala Hiiumaal. Selles mõttes, et millal iganes me uuesti sinna saarele jõuame, juhtub see suurima tõenäosusega juba täienenud koosseisus 😀 Iseenesest tähtajani on veel aega ja jõuaks vähemalt korra kindlasti käia seal enne, aga pikad autosõidud pole minu konditsioonis enam eriti kindla peale minek. Teiste lõpurasedate kohta ma nii täpselt ei tea, ent mu niigi pea-aegu ohjeldamatute toonuste juures võib üks Tallinn-Kärdla ots vabalt sünnitustegevuse esile kutsuda. Seda võib teha isegi tavapärasest pikem jalutuskäik. Või ükskõik mis sorti füüsiline pingutus, ütles ämmaemand. Mis ei tähenda muidugi, et ma ainult lapiti voodis vedeleksin ja kodust väljas käimisest üleüldse loobunud oleksin, aga jube raske on küll, kasvõi lihtsalt OLLA. Mulle tegelikult ei meeldi vinguda sel teemal, sest ma tunnen selle lapse üle maailma suurimat rõõmu ega loobuks temast mitte mingi hinnaga. Sellegipoolest, kui keegi teile kunagi selgeks üritab teha, et ühe väikese inimese eest tuleb maksta kõrget hinda, siis soovitan teda uskuda 😀 See on ikka kohe täitsa päris töö ma ütleks.

Lisaks vaimsele valmistumisele on enne lapse sündi vaja ka päris korralik ports “lisavarustust” hankida. Praeguseks hetkeks on meil vist…enam-vähem kõik olemas? Seda, kui palju raha on kulunud riietele, ei oska ma enam isegi mitte umbkaudu öelda, aga kõige muu hind on kahjuks isegi liiga selgelt meeles. Eriti kuna ka see üürike rõõm, mida pakkus Kertult puhta muidu saadud vanker, lõppes üsna kohe kui nimetatud vankrit natuke lähemalt uurima asusime. Kratsisin vastu tahtmist oma roosad prillid eest, peale mida seisis mu silme all vankrite maailma suurim sapakas. Ikka tõsine pann. Vabandust, Kertu! Igal juhul ka uus vanker on ikkagi päevakorras. Eile käisime Renega poes kärusid oma silmaga vaatamas ja katsumas. Valisime ühe välja. Pole päris Ferrari, aga mitte ka sapakas. Umbes selline…Volvo. Vankrite maailma mugav ja turvaline Volvo. Täiesti ilus ka.

Homme hommikul on meie viimane ultraheli. Väga väga loodan, et see väike noormees, kes mind päevast päeva kannaga ribidesse taob ja öösiti oma luksumisega ärkvel hoiab, on siis heldes tujus ning soostub end meile natuke näitama ka, erinevalt viimasest korrast. Õnneks pole enam palju jäänud, nii et kui ta ka jälle vigurdab, siis mis seal ikka – sisustan oma aega haiglakoti pakkimise ja beebiriiete ühest kuhjast teise lappimisega ning veel enne kui märkan, ongi ta juba meiega ja siis saame teda vaadata nii palju kui kulub. Meeldib see talle või mitte 😀

Jäta kommentaar