Perekool

/ 11. detsember 2014/ 0 kommentaari

Raseduse ajal külastasin ma Perekooli praktiliselt iga päev. Peamiselt foorumi seda osa, kus lapseootusest räägiti. Eks tol ajal see oli mingil määral isegi vajalik koht, sest päris paljusid asju, mida sealt lugesin, ma varem ei teadnud. Kuigi eks “algajal” rasedal on kogu sellest kägude infotulvast päris keeruline välja sõeluda, et mis on kellegi isiklik arvamus ja milline info päriselt ka mingisugust tõeväärtust omab.

Mida rohkem aeg edasi läks, seda vähem ma Perekooli foorumist loetut tõe pähe võtsin ja isegi kui mõne beebiga seonduva küsimuse guugeldamise tulemusena otsaga sinna jõudsin, lugesin teemakohase jutu pigem diagonaalis läbi, kui päriselt süvenedes. Mingi hetk hakkas tunduma, et inimesed käivad seal rohkem üksteisele ära panemas ja niisama targutamas, kui asjalikku infot jagamas. Nagu pingete väljaelamise koht vms. No et kui keegi küsib lihtsa küsimuse, a la “Millal lapsele esimest korda püreed anda ja millist püreed?”, siis raudpolt mõni kägu ohib omal kohe kaela punaseks, kuidas küll üks emahakatis üldse nii rumal saab olla. Üleüldse on seal (kui mitte võimatu, siis) väga keeruline püstitada küsimust, millele keegi ei leiaks moodust kuidagigigi kasvõi natuke nö ära panna. Ussipesa noh.

Kui raseduse ja lastega seonduvates foorumites on veel siin-seal mõni rahuingel, kes niisama vihased klähvitsad maha suudab vaigistada, siis vot ajaviite ja muude juttude rubriigis on vist küll Delfidebiilikute küljeluud päid kokku peksmas. See, mis seal toimub, on kohati lausa tragikoomiline, nii et kui mina sinna lehele enam üldse satun, siis see on taotluslik ja täiesti meelelahutuslikul eesmärgil. Ma ei viitsi seda viha siin väga reklaamima hakata, aga no mõned minu silmis päris mõistetamatud teema-algatused:

“Kas võib minna meie lennujaamas paanikaks kui mul on käsipagasis Lotte pannkoogipulber? Mitu pakki ikka. Laps nii tahab, et Eestist kaasa toon seda. Mõtlesin panna käsipagasisse. Nüüd mõtlen, et mis näoga see tegelane kes kotte valgustab turvakontrollis mind vaatab. See ju näeb välja nagu narkotsi pakike. Kas nad võivad selle avada või mis tehakse kui keegi arvab, et ma olen diiler.”

Kujutan ette selle ema siirast kabuhirmu, et tal paari jahupaki pärast käed selja taha väänatakse ja lennujaamast otse türmi lohistatakse 😀

“Kas te ei oska oma stringe kanda? Pidevalt võib siin perekoolis kuulda, et stringid on mugavad, ei lähe jalas keerdu ega rullu tagumiku vahele. Millest aga tekib, et kui te kummardate või kükitate, siis on stringid pooles seljas? Kogu see niigi olematu tagumine osa paistab! Minu loogika ütleb, et kui tagumine osa liigub üles, siis esimene osa peab likuma alla. Seega on püksid jalgade vahel hunnikus. Kas tõesti on nii mugav?”

See ei saa küll naisterahvas olla, kes sellist asja küsib 😀 Järelikult mingi perverdinässakas, kes sujuvalt muude inimeste random juttude vahele oma nilbet uudishimu üritab sokutada. Ei läinud praegu väga sujuvalt. Samas, kui ma kerin seda arutelu allapoole, siis see teema-algatus tundub veel päris rahulik nende kommentaaride kõrval, kuhu see jutt välja jõuab:

“Oot…kas sa ahv situd pidevalt püksi või on sul pärakul probleemid? Et peale roojamist ja pühkimist on sul ikka kõik kohad sitased? See on haigus muide ja ravitav.”

Mis asi sa oled, inimene!?

“Seitsmeaastane laps magab emme kõrval. Kas teie arust on see imelik? Ma olen mehest lahus aga see ei puutu asjasse, sest olen oma tütrega tema sünnist alates koos maganud ja ma ei raatsi teda eraldi voodisse panna. Ta ise ka pole huvitatud, seega kavatsen temaga kõrval magada, kuni ta mehele läheb. Ei tea, kas õnnestub, võib juhtuda, et laps tahab varsti ise omaette magada ega ma ei hakka siis takistama.

Kõik oli niimoodi enam-vähem okei umbes selle kohani, et “…kuni ta mehele läheb.” Tundub, et sel emal on füüsilise läheduse osas mingid tuntavad vajakajäämised, mida ta suhtkoht kummalisel moel oma tütre peal rahuldada üritab. “Perversne” päris ei ütleks, aga KUMMALINE ikka päris rängalt.

“Ma ei ole mingi eriline higistaja aga kaenlaalused ja pluusil need kaenlaaluse kohad haisevad pidevalt kassipissi järele. See ei ole tavaline higihais vaid ongi konkreetselt kassikuse hais. Millest see tekib ja kuidas sellest lahti saada? Pesen end päevas 2 korda tänu sellele aga mingi aja pärast lööb hais jälle välja.”

“Ma pole kunagi varem avalikus saunas käinud, millega enne arvestama peaksin? Kas seal inimestel ikka strateegilised kohad kaetud? Ise mõtlesin näiteks trikooga minna, on see normaalne või vaadatakse veidralt?”

“Kustkohast ja miks on saanud alguse komme, et enne ahju panemist lõigatakse viinerid nö sakiliseks? Tegin täna ahjuviinereid ja pean tunnistama, et lõikan ise ka – tundub kuidagi mõnnam siis, aga pole iial mõelnud, miks nii alati tehtud.”

Kui inimesel on aega mingite viinerisakkide üle mõtiskleda, siis peab tal ikka väga vähe (kui üldse) päris muresid olema. Selles suhtes palju õnne! Ja kuigi lolle küsimusi pole teadupärast olemas, eks, siis praegu jään ma – suht jobu näoga õlgu kehitades – teaduslikult põhjendatud vastuse võlgu. Oeh…

Kuidas saada lahti sitahaisust kätel? Koduste vahenditega palun. Ma ei tee nalja. WC-pott läks umbe ja hoolimata kummikinnastest on õudne hais kätel nüüd.”

 
Wat8
 
Mõnikord näiteks uudiseportaalide kommentaariumeid jälgides tekib mul mõte, et võiks olla selline seadus, et mingisugust anonüümset kommenteerimist pole. Et siis kindlalt kaoks kolmandik kogu sellest pahnalaviinist ära, mida inimesed anonüümselt toota julgevad. Aga see mõte kestab ainult senikaua, kuni jälle Perekooli aega surnuks lööma satun, sest siis olen hoopis õnnelik, et need anonüümsed Käod seal olemas on. Sest esiteks ma saan nende kulul lihtsa vaevaga meelt lahutada ja lisaks veel üsna tugevat kinnitust, KUI normaalne inimene ma ise olen 😀
 

0 kommentaari

  1. Haha 😀 Miks on viineril sakid 😀 Kõlab nagu kodune ema, väga väga rahulik ja vähenõudlik laps, interneti püsiühendus… 😀 Ma loodan, et keegi neist siira mure jagajaist siia lugema ei satu ainult 😛

  2. Perekool on üks tõsiselt veider koht. Lugesin ise raseduse alguses suure hurraaga. Soovitati, et igale asjale on seal vastus. No tõesti. On, aga mida edasi loed seda debiilsemad on. Kuna mul vahel töö juures igav oli, siis lugesin ja muigasin omaette – kas tõesti? Olen ka mõelnud sellele, et kommentaarid võiks kõik avalikud olla. Oleks vähem debiilsust, ära panemist, kritiseerimist ja võistlemist. Eriti, mis puudutab lapse kasvatamist. Peale koju jäämist jäi ka perekool ära. Mul oleks seda lugedes muidu ajude asemel saepuru lõpuks olnud ja lapse kasvatamisega oleks kass ja koer kahepeale ideaalselt hakkama saanud 🙂

Jäta kommentaar