Reklaam tapab blogi-armastust

/ 22. märts 2014/ 0 kommentaari

Igas vähegi tuntumas blogis ilmub varem või hiljem postitus reklaamimaks mõnda toodet või kaubamärki. Ma tunnen oma isiklike ihurakkudega kurvastust selle üle, kuidas inimestel, kel on teatud punktini kogu aeg midagi mõtlemapanevat ja huvitavat öelda olnud, ühtäkki ainult SmartPostist pakke toomas käivad, nende sisu üles pildistavad, et siis värskele saagile innukalt oma asjatundlik hinnang anda.

Teine, veidi rohkem mokkamööda reklaam on kõikvõimalikud kingiloosid. Nii nagu blogija ees on nõus viimsegi pakkumise vastu võtma, nii lugejad järgi. Siit küsimus, et kas tõesti firmade turundusjuhid veedavad tänapäeval tööpäevi blogimaastikul jahti pidades? Et oma kaubale sobiva sihtgrupi blogi-liidrid välja nuuskida, misjärel nad heldelt oma kablaga üle valada ning kõike seda alandlikus lootuses niiviisi viimaste blogides mõni väärtuslik rida välja teenida? No au ja kiitus – jumala hästi toimib!

Ühest küljest pole mul kõige vähematki selle vastu, et inimesed, kes blogimise kui hobiga niivõrd õnnestuvad, sellest ka mingit reaalset materiaalset kasu lõikavad. Mida kuulsam blogija, seda rohkem nänni endale ja oma jüngritele jagamiseks ju. Samas, mega kahju on minul kui lugejal sellest, kui sisulistest postitustest saavad auhinnaloosid või “sain sellise asja proovida, jagan ka teiega” sissekanded.

Ükski täiemõistuslik inimene tasuta kraamile ju ära ka ei ütle. Aga et tavapostituste ja reklaami vahekorda normaalsena hoida, peaksid enamus blogijaid töölt lahti ütlema, lapsed käeulatusest eemale lükkama, eriti hea kui üldse vallaliseks erakuks hakkama, et siis kakskend-neli-seitse vihaselt klaviatuurile tuld anda. Nokk kinni, saba lahti. Lugejad saavad vaid kaebleval toonil kõikides sponsoreeritud kingiloosides kaasa lüüa, lootuses et ehk korvab võiduvõimalus enam-vähemgi selle kuradi surnud reklaamiringi.

Alati jääb muidugi võimalus, et ma olen lihtsalt kibestunud, et minu fortuuna Euraasia mandrilt jalga on lasknud vms, pole nagu näha teist.

Ei aga tegelt ka, sucks ass. Ma olen jumala mitu blogi juba järjehoidjatest ära kustutanud, sest ma lihhhhtsalt ei jaksa enam igasugu puudritest ja seelikutest ja kingapaeladest lugeda…

Jäta kommentaar