Blogijate horoskoop aastaks 2019

/ 3. jaanuar 2019/ 17 kommentaari

Jäär on pikalt hoogu kogunud ja ettevalmistusi teinud, et Eestis peale Malluka veel keegi oleks, kellele blogimine nii leiva kui vorsti lauale tooks. Ta peab oma tšakrad nii valla ajama kui vaimselt võimalik (esialgu tasub ilma Mangi abita proovida) ja katsuma kohaneda möödunud aasta lõpus kogu blogimaastikku raputanud WordPressi uuendustega. See on tema blogija-karjäärile eluliselt oluline. Las Classic Editori rasva peal kulgevad madalamate ambitsioonidega sahtlisse blogijad, jäär nende hulka ei kuulu. Meessoost jäär peab tänavu kindlasti kuulama oma naise nõuandeid ja arvamust. See ei puutu isegi otseselt tähtedesse, naistel on lihtsalt alati õigus ja pole ka eesolev aasta mingi erand.

Sõnn rapsib nagu maanteel auto valgusvihku sattunud orav, et pidevalt pildil ja aktuaalne olla, igale poole jõuda ning seda kõike blogis kajastada. Kõik need pingutused kannavad vilja. Ta võib olla valmis ootamatuteks pakkumisteks – mõni täiesti senikuulmatu vorst või joogijogurt võib tänavu just sõnni ukse taha tee leida. Ja kohe seejärel tema Instagrami, Facebooki ja blogisse, sest algaval aastal on ta eriti pühendunud ning kohusetundlik koostööpartner. Suvel on lootus uuele kodule ja sügisel põnevale reisile ning need mõlemad tähendavad vaid üht – idülliline content nagu maast leitud. Jää hüvasti loomepõud!

Kaksikud võtavad küsimusi esitamata vastu absoluutselt iga pudrupaki, mis neile sel aastal saadetakse. Siinkohal vihje koostööpartneritele – kaksikud oma töö eest eriti raha ei küsi. Mõni koostööpartner võib nende niigi väheteenivat taguotsa veelgi rohkem lohku üritada tõmmata ja sellepärast ei tohi ta sel aastal mitte kedagi usaldada. Kõik see vähene, mis kelleltki saada on, tuleb kasseerida enne töö tegemist. Kaksikute pealtnäha väga korrastatud ja ontlikult tühjast kapist võib sel aastal suure kolinaga mõni luukere välja kukkuda. Ta ise ehmatab ka. Perekooli kährikud hakseldavad selle õnneks nii kiiresti pulbriks, et pikemat kui 3-leheküljelist saagat sellest ei tule.

Vähk peab aprillist septembrini oma elus vältima suuremaid otsuseid, näiteks blogi kujunduse muutmist. See tooks kaasa niisuguse inspiratsioonilanguse, et ta peaks ühes jääraga kusagilt pargist oma tšakraid tagasi kerjama. Kui vähk lisaks blogile ka Instagrami kontot omab, on oodata jälgijate arvu hüppelist kasvu. Temast võib endalegi märkamatult üleriigiline algkooliealiste laste influencer saada. Kauaigatsetud staari-staatusest hoolimata maadleb ta korduvalt sooviga blogi sulgeda ja sotsiaalmeediast eemalduda. Valio saadab õnneks iga kord ploki jogurtit, mis muremõtted tema peakohalt laiali veab. Et vähk igast piimatootest alati inspireerivalt kirjutada oskab, jätkub ta sõit edu ja tunnustuse laineharjal rahulikult kuni aasta lõpuni.

Lõvi peab oma muidu nii toredasti terava keele eesolevaks aastaks kenasti hammasta taha kokku klappima, kui ta just ei taha blogimaastiku vihatuimaks isikuks saada. Kisma ja provotseerimine on talle tänavu aga eriti südamelähedased. Koostööde ja teenistuse osas tuleb lõvil lihtne aasta – neid kumbagi tal väga palju olema ei saa. Pigem on asja #Kogumispäeviku gruppi ja mööda soodukaid käima. Uue kodu lootuse kohal särab ümar null ja mitte palju rohkem kui paari paani tapeedi jagu tema praegusel eluasemel värskendusele loota ei maksa. Sama seis on blogis. Kõik täiesti vanaviisi.

Neitsi ei oma blogimise vallas suuremaid ootusi ega plaane, aga sellegipoolest võib ta kevade teises pooles teatava edu osaks saada. Kirjutamise abil raha teenimisega küll ikaldab, ent kui ikka päris kitsas käes, siis teeb ta nagu vanad eestlased muiste – tellib aga sojavaha ja vorbib palehigis küünlaid. Rõhk on sõnal ISE. Tähed ennustavad õilsat lisakopikat ainult siis, kui ta igajumala millimeetri kõigest müüdavast oma valgete kätega mahetoodab, eeterlikud õlid ja tahi jaoks puuvilla eesotsas. Tähed eelistaksid ka maitsekat purki. Ei mingit lati alt jooksmist neitsile tänavu. Vastasel juhul ennustavad Mang, Paukson, see Maalehe uus naine ja tähed risti-rästi talle kogu inimkonna põlguse osaks saamist.

Kaalude elu on sel aastal iga blogija õudusunenägu – mitte miski ei lähe luhta, kodus valitseb idüll ja tööl teist samasugune. Ei mingeid äpardusi, ei mingeid kontraste mitte kusagil. Isegi tervis on korras. Täielik ebaõnn, sest annab kirjutada millestki niimoodi. Kaalude ainus lootus on, et käpardid, idioodid ja maitsetud tolkamid ka tänavu piisavalt tema lähedusse hoiavad. Ainult siis, kui nood oma nõmedusega vahetevahel klaviatuurilt tolmu pühkimiseks põhjust annavad, saab kaalude tähemärgi esindaja senisel tasemel blogimist jätkata. Vastasel juhul ootab teda ees üks pikem ja dramaatilisem blogipaus. Nii poolteist päeva kindlasti.

Skorpioni aasta möödub edukate koostööde rindel. Kevadel peab ta koostööraha kokku kühveldamise lakkamatu tööga paralleelselt ühele vanemale sugulasele põhjalikult aru andma, millal ta viimaks üheksast viieni päristööle läheb. Sellist plaani skorpion aga ei pea. Kõigi erimeelsuste taustal pidagu skorpion meeles, et tema on suur laev ja enam-vähem kõik teised for real kajakad, kes toituvad sellest, mis skorpionist maha jääb. Seda isegi siis, kui ta ei ole suurima planktonimassiga blogija. Koostööpartnerid lihtsalt ei tule skorpionit mingi tilu-liluga üldse tülitamagi. Blogiauhindadel võib ta oma kategoorias auhinnalise koha pälvida, aga päris kindlasti on ta üks väheseid, keda pärlite ja sigade rubriigis hiljem ei lahata. Isegi kui ta on max loppis, tagumikust priske, kaltsakas või – hoidku jeesus selle eest – ei järgi dresscode-i.

Amburil ei ole teiste blogijatega suuri konflikte oodata. Pigem on ta blogipostituste grupis see tuimard, kes erinevatele sõnelustele vett peale käib tõmbamas oma maailmarahu jutuga. Mis tal ometi meelelahutuse vastu on, ahhetavad kaasblogijad taevatähed?? Igal juhul on Amburil ka sel aastal hea võimalus tänu blogile oma leivale mõni viil vorsti saada. Tegelikult lausa mitut sorti vorste. Võib-olla suudab ta säästliku eluviisi ja pidurdamatu teenimise abil uue kodugi soetada. Ja kus veel kui mitte värskes pesas ühe värske pereliikme üle mõtteid mõlgutada. Kuigi tähed ähvardavad, et suht kindlalt läheb ta mõtlemisest kaugemale. Niisiis tasub amburil ehituskindad ja emakas valmis panna. Siin hakkab olema, millest kirjutada.

Kaljukits võib professionaalse blogimise tarbeks endale OÜ vormistada või koguni blogiagentuuri juhtima sattuda. Veel rohkem kui ise kirjutamist, naudib ta tänavu teiste blogide lugemist. Siin tasub ainult silmas pidada, et selle tegevuse taustaks liigset näksimist ega maiustamist ei toimuks. Prints valgel hobusel ei pruugi vastasel korral jaksata teda kevadel oma lossi transportida, aga just armumist ja põnevaid suhtepostitusi on kaljukitselt oodata.

Veevalaja võib oma oodata, et tema blogi saadab edu. Peaasjalikult neid veevalajaid, kes blogist töö on suutnud teha. Silmapiiril terendab ka uus kodu loendamatute uute sisustuspostituste ja before-after piltidega. Võib-olla. Tähed ei anna notariaalselt kinnitatud lubadusi, aga tõenäosus paistab suur. Veevalajal on muide kalduvus olla see blogija, keda süüdistatakse rõveroosamannas elus ja liigses idüllis. Ta ongi kõiges selles süüdi. Ka tänavu ei tee ta internetirahva suureks rõõmuks mingit stiilimuutust. Tema õnneks jääb vähemaks neid, kes sel teemal kusagil foorumis kräunuda viitsivad. Aa, oot… Ma vaatasin valesti, sorri, kuule heiti tuleb juurde hoopis, hehee, poteito potaato, eks. #awkward.

Kaladel tuleb sel aastal koostööpakkumisi sõna otseses mõttes uksest, aknast, korstnast ja seinapragudest. Kui nad ise otsivad, leiavad teenimiseks võimalusi veelgi, paraku raha neid sel aastal kuigivõrd ei huvita. Neil on seda juba küllalt. Heiterite laimust hoolimata kalad oma partneriga mitte ainult ei salli, vaid enamus päevi isegi täitsa meeldivad teineteisele. Arvestama peavad nad ainult selle pisiasjaga, et internetti neil oma õndsas kooselus veenda ei õnnestu, tehku nad selle tõestamiseks mis vigureid tahes. Olemasolevatele lastele valmistavad kalad (mitte pettumusi, vaid wait for it) uue kaaslase. Kõigi taevaste jõudude nimel – et see neil kolmas poleks. Kui õnnetul kombel siiski on, jääb üle ainult Perekooli hüsteeriline herefordikari ära oodata – nad ei jäta tulemata ega kaladest verbaalselt seitsekümmend korda üle jooksmata. Sügise poole on tähtedes näha ka väikest vaimuhaiguse või närvipinge virvendust. See võib vabalt taamal taevas terendava kurega seotud olla.

17 kommentaari

 1. Jäärana olen igati nõus mulle horoskoobis ettenähtuga.

  1. Väga hea, siis pole muud kui suurtele tegudele!

 2. Ambur on tore olla. Koduplaan on…tuleb tegutseda.

 3. Izzzzand, täpselt kümnesse. Igor, sina vä?

  1. Väike külalispostitus neh. A ära kellelegi räägi, tulevad siia kopeerima jälle muidu…

   1. Et blogija ei palka CONTENTI jaoks lihtsalt copywriter‘it, vaid juba prominentseid sisuloojaid – see on kõrgem pilotaaž. Vot, blogimaailma dark horse 😀

    1. Ma sellepärast nii harva blogingi, et tihemini ei jaksa kedagi kirjutama palgata 😐 Igasugused “kirjuta rohkem” kommentaarid tabavad ka just samal põhjusel otse närvi, et ma ju ei SAA (seda endale lubada)…

 4. Hmm… Vabandust, ma olen päristööl, mitte 9st 5ni, aga ehk 8:30-16:30 kvalifitseerub ka normaalse päristöö alla 😀

  Üks koostööpakkumine mul tuli, kuid olin tagasihoidlik ja lükkasin selle tagasi, et kevadel kohe sülemitega kõik vastu võtta 😀 Kusjuures… Tõsimeeli lubati, et skorpionid saavad see aasta rikkaks, nii et… Olgu olla! 😀

  1. Oo, nii huvitav, mis koostööpakkumine see oli?

   Skorpionid võiksid küll rikkaks saada (Rene on ka nimelt skorpion) 😀

   1. Mulle kirjutati All Media Digitalist ja pakuti reklaami kuvamise koostööd. Olen/olin meelitatud, kuid ei võtnud seda vastu. Ma selline pisike tagasihoidlik omaasja ajav, suurt tähelepanu ei taha.

 5. Ma tulen sulle ukse taha ja teen sulle tuupi, kui ma oma olemasolevale lapsele peaksin uue kaaslase valmistama.

  1. Väga pingeline asi see astroloogi amet 😀

   1. Nojah, egas muidu minna mingi aja pärast oma või teiste tšakraid avama 😂

    1. Nüüd muidugi mõistan jah, kelle tšakrate pärast sinna puu vahele oli vaja minna. Vaene Igor…

 6. Issand jumal. Ma olen sõnn, kes horoskoope ei usu, aga just arutasime, et peaks suvel ehk uue korteri ostma… Ja oktoobrikuine reis on ka bookitud. Mis imekuulist sa saad seda infot? Teelehtedest?

  1. Ah avasin siin paar tšakrat, tavaline teisipäev.

Jäta kommentaar