Mida ühelt matuselt ei ootaks

/ 12. mai 2015/ 0 kommentaari

Enne neljapäeva olin oma elus käinud kahes pulmas (üsna full of regrets 😀 ) ja mitte ühelgi matusel. Oli jah selline 25 aastat kestnud õnn, ent siin see õnn lõppes. Mu Saaremaa vanaisa suri ära.

Mis teeb kogu selle asja ülimalt kummaliseks on see, kui palju positiivset ühes matuses olla võib. Ei, ma ei tunne ükskõiksust oma vanaisa surma suhtes ja ammugi polnud matusel kedagi, kes vähimatki kahjurõõmu oleks tundnud vms. Täpselt vastupidi – kokku oli tulnud nelja generatsiooni jagu inimesi, kes kõik omavahel üsna lähedastes sugulussidemetes, ent sellest hoolimata oli meil kuidagi niimoodi õnnestunud elada, et kõik kokku saime esimest korda alles sellisel kurval põhjusel. Aga kui kellegi surmas üldse midagi head saab olla, siis see ühtekuuluvustunne ja jällenägemisrõõm, mida neljapäeval ilmselt kõik tundsime, on tegelikult kirjeldamatult ilus viis pereliikme ära saatmiseks. Peale matusetalitust ja peielauda suundusid kõik matuselised edasi vanaema-vanaisa talusse, kus veedeti koos terve ilus päikeseline päev.

Mitte kellelgi pole rohkem kui kümne aasta jooksul õnnestunud tervet seda perekonda kokku tuua ja mul on kahju ainult sellest, et Taat ise ei näinud, millise suure ja toreda asjaga ta hakkama sai (: Lugege seda eelnevat lauset täiesti ilma mingisuguse tagamõtteta, sest tõesti kui kõik eelnevad pisarad unustada, sündis kogu sellest suurest kurbusest väga palju rõõmu.

Hea meel on mul ka selle üle, et minu enda viimane kohtumine oma vanaisaga, mis sest, et kahetsusväärselt ammu, oli väga soe ja armas ja seda tegelikult üsna esimest korda mu elus (sellest kirjutasin põgusalt SIIN). Mul on kirjeldamatult hea meel, et meil ei jäänud mingeid nö lahtisi otsi ega ütlemata sõnu. Minu viimane mälestus seoses temaga on täpselt selline, mida tõesti hea tundega mäletama jään.

26963115

Jäta kommentaar