Talveriided lapsele

/ 13. oktoober 2015/ 20 kommentaari

Kuna käre külm on sel aastal jälle ootuspäraselt järsku saabunud, käib praegu, kuhu iganes pilk pöörata, vilgas talveriiete ost ja müük. Facebooki müügigruppides on igal vähegi viisakal talvekombekal ja -jopel kahe-kolme inimese pikkune järjekord ning laste üleriiete poodides liigutakse rahvamassidest läbi küünarnukkide ja mägironimissaabaste abil.

Seadsin jope/kombeka otsingul sammud kõigepealt Lennesse. Proovisin seal Kaurile kaht erinevat jopet kahes erinevas suuruses. Kuna ei tundunud mõistlik kohe esimest ettejuhtuvat asja ära osta, otsustasin parema hinna otsingul veel veidi ringi vaadata.

Järgmisena käisin Huppa Outletis. Tegin seal tiiru ära ja tulin silmi pööritades tagurpidi välja tagasi, sest kaks varianti: kas oli muster totaalselt mitte minu maitse (täishinda makstes tahaks ikkagi, et toode oleks igatepidi meelepärane) või oli materjal nagu puuviljakilekott.

Kuna aga laupäeva hommikul oli mul veidi vaba aega, andsin Huppale veel ühe võimaluse ning käisin ka Huppa Titeturul, kust peale veidikest rahva vahel pressimist ühe jopega viimaks ka välja tulin. Ma arvan, et see jope, mis sest et täiesti uus ja kasutamata, on pärit umbes paari-kolme aasta tagusest kollektsioonist. Ent kui on miski, mis mulle Kauri riiete valiku juures eriti sügavalt korda ei lähe, siis on see fakt selle kohta, kui uuest või vanast kollektsioonist ese pärineb. Ma lihtsalt ei näe vähimatki mõtet ainuüksi aastanumbri eest rohkem maksta, et Kaur “viimase moe järgi” liivakastis külitada saaks. Aga see on juba puhtalt prioriteetide ja võimaluste küsimus, et kelle jaoks on 30-40€ tuntav hinnavahe ja kelle jaoks mitte.

PicMonkey Collage

Eriti pehme karvavoodriga talvejope (alghind 69€, soodushind 39€)

Kuna järelturul on vähegi korralike üleriiete hind mitte just märkimisväärselt odavam kui poes uute toodete hind, siis sealt mõne pärli (odav + korralik) leidmine on mõistagi järjekindluse ja õnne asi. Enamus inimesi müüvad oma asju ostuhinnast umbes poole odavamalt, ent väga suur osa inimesi võtab ostuhinnast vaid a la sümboolse kümneka maha, mis on kummaline. Näiteks minu jaoks, kui ma asju müün, on pigem oluline, et ma neist ruttu lahti saaksin, mitte et maksimaalselt osturaha tagasi võidaksin.

Et Kaur mänguväljakul ekstra muretult hullata saaks, ilma, et ma teda pidevalt kõrval manitsema peaksin oma riideid mitte määrima, ostsin Kauri õues käimise kombeka just nimelt järelturult. Tegu on korraliku firma hästi hoitud kombega ning hind oli ka piisavalt normaalne, et mul pole kahju Kauril see kasvõi pilbasteks trööbata lasta.

597334

“Koduhoovis trööpamise” talvekombekas (hind poes ~70€, hind mille maksin kasutatud, ent veatult korras välimusega kombe eest – 35€)

Taaskasutus on minu meelest üldse väga tore ja üllas nähtus, aga näiteks mina isiklikult olen üsna kriitilise pilguga taaskasutaja – riided peavad olema täiesti puhtad, korralikud, terved jne. Igasugu sokkide, aluspesu jms teisele ringile saatmist ma absoluutselt ei mõista ning kasutatud jalatseid ka ei eelista. Muus osas mul otseselt mingeid tõrkeid pole, küll aga puudub mul “kaltsukasilm”. Nii et enamasti, puhtalt aja ning närvide säästmiseks, ma second hand poode ei külasta (kuid sisimas olen ülikade nende peale, kes sealt alatasa eimillegi eest räigelt asju skoorivad, tervitused Martale). Samas, näiteks Facebooki lasteriiete müügigruppides hoian ikka silmad lahti. Kuigi ka seal ma tavaliselt väga kaua ringi vaadata ei saa, kuna pika peale ajavad närvi kõik need inimesed, kes reaalsetest kaltsudest ka euro või paar välja üritavad pigistada. Kahjuks inimeste nahaalsus/idiootsus on väga seinast seina ja sinna pole midagi parata.

TTÜ Lasteasjade Sügisturul, muide, nägin silmanurgast üht stangetäit kombekaid, kus olid jube armsad puude ja metsloomade motiivid peal, nii tüdrukute kui poiste värvides. Ja täitsa lõpp kui ilusad need olid! Hästi mõnusad kirkad värvid ja lihtsad lõiked. Kahjuks haihtus firma nimi mu mälust kohe, kui olin turult lahkunud ning nüüd guugeldades ja otsides on tulemuseks ümar null. Igatahes, kohe kui neid mustreid nägin, teadsin, et vot just seda ma oma “ei taha traktoreid ega roboteid” halaga silmas peangi – tahangi Kaurile selga lihtsat, lapselikku ja ilusat, mitte mingit üle võlli disainitud asja.

Kuigi tõsi on, et lisaks välimusele loeb vähemalt talveriiete puhul hiigla palju ka see, kui läbimõeldult need valmistatud on. Näiteks paneb mind väga hämmastuma, kui talvekombekal pole absoluutselt mõeldud sellele, et lapse kurguauk kaetud oleks. Loomulikult ma panen talle salli kaela, aga kuidas on võimalik, et aastakümneid jopesid ja kombekaid tootnud firmas pole veel selle peale tuldud, et joonistaks äkki lõikele ühe lapatsi juurde ja paneks lõpuks lastel kurgud ka tuulevarju. Selliseid nüansse on üllatavalt palju ja sugugi mitte alati pole nende olemasolu võrdelises vahekorras toote hinnaga. Aga on ka tootjaid, kes kvaliteedi osas kunagi alt ei vea, ehk et ma saangi poodi jalutada ning asju ainult välimuse järgi valida, sest ma tean, et kõige muu peale on minu eest juba mõeldud.

20 kommentaari

 1. Äkki sa mõtled Lassiet? Prismas on Lassie nunnud kombekad metsaelanikega – imearmsad!

  1. Mkm, ei olnud Lassie.

 2. Meie suurem sai endale selleks talveks Legoteci kombeka. Üleni neoonroheline, aga hind oli lausa naeruväärne, saime Sports Directist 27.60€ eest. Aga kirjeldus puud ja metsaelanikud kõlab tõesti kui Lassie. Teine variant oleks muidugi nt mõni eelnevate aastate Molo.

  1. Ei ma vaatasin Lassie kollektsiooni ja polnud see. Aga palju õnne super joppamise puhul – Legotec oleks isegi teiselt ringilt sellise hinnaga MEGA saak! 😀 🙂

 3. Seda palja kurgu lugu olen ise ka tähele pannud. Samas mõni teine kombe on jälle liiga kinni kõri juurest ja lükkab lapse põsed põhimõtteliselt silmadeni. Parim oleks muidugi poest osta ja last sisse proovida, aga poe omad maksvad ikka täiesti hingehinda – beebikombe, Huppa oma, 80 euri!!! Ja beebipoiss kükitab mul selles ainult 3 kuud. Ma hetkel jahingi võimalikult neutraalset, vähekasutatud ja kvaliteetset kombet järelturul, kuid kui jään saagituks, siis lähen poodi, nutan ja maksan see 80 euri ära, peaasi, et laps talvel õue saaks (seda juhul kui mõni talvekombe veel poodi alles jäänud on, tundub, et jaht on tõesti armutu hetkel).

  1. Kätlin, mis suurust Sul vaja on? Ma ostsin Liisale rumala peaga 68 suuruses Lassie kombe, rohelise ja öökullidega, aga see on juba põhimõtteliselt väike (Liisa on 72 pikk) ma annaks no nt 10€-ga ära 😀

   1. 68 ongi vaja, saada pildid FB-sse kui aega saad!

  2. Eelmine aasta kusjuures viisingi ühe jope poodi tagasi, sest kui luku kinni tõmbasin, jäi lapsel hingamise ruumi jube väheks. Poest muide tuli hea vastus selle peale: “Meie oleme juba pikka aega jopesid ja kombekaid tootnud, selline asi pole kindlasti võimalik” 😀 Aga et mu laps kaelast eriline Argo Ader pole, siis vist ikka on natuke võimalik.

   Uute kollektsioonide kombed on kõik kusagil 80€ jah. Aga näiteks Lennes nägin mingeid eelmiste hooaegade BEEBIkombekaid, mis olid -50%, nii et väiksemale on ikka tükk maad lihtsam leida 🙂 Järelturul sama lugu – beebid ju lihtsalt lamavad oma riietes, nii et isegi kasutatud joped/kombed näevad täitsa tutikad välja 🙂

  1. Ei olnud ka need 😀 Aga tundub, et metsa-temaatika on tõesti populaarne sel aastal. Ühtlasi hakkab mulle tunduma, et nägin lihtsalt ilusat viirastust…

 4. Kas lapsel juba siis talveriided seljas? Või lihtsalt ostsid ära?

  1. Juba saab kanda ka, õues nii külm. Midagi väga paksu pole sinna alla vaja panna lihtsalt, siis ei hakka lapsel palav.

 5. Meie käime hilisõhtul ühe paarikilomeetrise ringi jalutamas lapsega, et ta ära väsitada 😀 Ja siis on viimased nädal aega küll juba talveriided kasutuses olnud, sest mul endal on villamantliga isegi jahe 😀 Samas ma olen muidugi külmavares ka…

  Igal juhul ma ise ka sajaga pooldan taaskasutust, aga kui lapsele sügis/talve hooajaks riideid hakkasin otsima, siis see on tõesti arulage – eelistasin Po.P firmat “Korralik üks hooaeg kantud Po.P kombekas, väiksed iluvead (põlved ja pepu kulunud, aga hämaras peaaegu, et polegi näha! helkurid kulunud ja kapuutsi trukk kadunud kuhugi, vast saab uue õmmelda), 80€!” Ok, väike liialdus, aga põhimõtteliselt küsiti ikkagi trööbatud asja eest 70% poehinnast. Loogiline, et ma siis ostan (ja ostsin ka) juba soodukate ajal tutika asja. Ja seda ka tõesti, et mida suurem laps, seda vähem on järelturul korralikke asju kahjuks.

  1. Selle õhtuse jalutuskäigu idee pean vist üle võtma! 😀

   Aga jah, mõnedel inimestel puudub vähimgi taju selles osas, kui palju on normaalne mingi asja eest küsida. Eks Pop on kallis küll, aga ega sa siis ainult seda kaubamärki müü – riie seal all võiks ka ikka vastavas seisukorras olla. Kuigi ma ei tea, üle 50% ostuhinnast küsiks ma sellise asja eest, mida max korra kandnud olen. Või et poest koju toodud, sildid maha lõigatud ja siis on kappi seisma jäänud, siis poleks ka häbi natuke rohkem küsida. Kuid muus osas peaks taaskasutuse hinnad ikka tuntavalt odavamad olema kui poest ostes. Muidu pole sellel asjal suurt pointi ju.

 6. Meil poeg saab talve ilmselt 74-ga läbi ajada ja seda suurust õnneks oli ka veel järelturult saada korralikku. Kevad-sügis kombekad saime ka nii… Oot, meil kõik õueriided peale vihmajope ongi teiselt ringilt ja õnneks on kõik asjad olnud super korralikud.

  Aga seal TTÜ lasteasjade turul jäi mulle hoopis see silma, et ka sinna olid inimesed tulnud müüma asju, mida ma enam tolmulapiks ka ei kasutaks. Kaugelt vaatasin, et oh, nii ilus kampsunike ja lähedalt selgus, et no plekiline, topiline ja müüja täiega üritas seletada, et see on ju nii vahva ja mõnus kampsun :/

  Aa ja kõige ägedama tutimütsi ostsime ka sealt Huppa Outletist ja kui siis müüjale mainisin, et see on kõige ilusam muster üldse, siis ta vaid nentis, et need on vist miljon hooaega vanad 😀

  1. Jah, TTÜ-s täheldasin ka sama asja päris palju :/

   Huppa Outletist kordades suurem paradiis oleks Huppa Titeturg, kui seal liikuda saaks. Järgmine kord olen aovalges juba platsis, et esimesena sisse saada 😀

   1. Aga olid seal titeturul siis hinnad soodsamad? Mul sõbranna oli oma sündivale beebile käinud talvekombet otsimas ja need olid sama hinnaga olnud, mis seal Outletis. Äkki suuremad asjad siis siiski soodsamad?

    1. Natuke teine valik oli. Näiteks seda sama jopet, mis titeturult ostsin, outletis üldse polnud. Ilmselt tasubki mõlemas käia 🙂

 7. Ma olen saanud kasutatud kaubaga juba nii palju vastu näppe. Heauskselt loodan, et kaup ikka ilus ja terve, eriti kui suht korralikku hinda küsitakse. Püüan end parandada ja enam nii hästi müüjatest mitte arvata 🙂

  Mis aga Po.P’i puudutab, siis soovitan uurida, millal osa kaupa -70% läheb ja siis end vaeseks osta… Ja kui Kaurile ei lähe, saad täishinnaga maha müüa ja rahabossiks hakata 🙂 (viimane lause oli muidugi nali… Või kas ikka oli 😀 )

  1. Mina pole veel, vastupidi, mitte kordagi vastu näppe saanud (ptui ptui ptui). Aga see teine mõte pole üldse paha, pean end kuskile meili-listi panema 🙂

Jäta kommentaar