Väike katse ennustada lapse sugu. Vanarahva kombel

/ 28. aprill 2016/ 1 kommentaari

Kauri oodates saime juba 12. nädala ultraheli käigus kahtlusteta vastuse, kummast soost laps sünnib. Praegune beebi selle info jagamisega nii helde pole olnud – tema veiderdas UH käigus väga püüdlikult ja katsus igal võimalusel seljaga “kaamera” poole olla. Aga isegi kui meil Renega puudub konkreetne eelistust soo osas, siis uudishimu on ikkagi ja mõte muudkui mõlgub, et kes küll on tulemas. Asju on ka ju lihtsam osta, kui ei pea kõike neutraalsetes toonides valima. Nii et homse osas veelkord pöidlad pihku!

“Vanarahva tarkuse” põhjal ennustamine kellelegi liiga ei tee, seega põnevuse mõttes vaatan, mida meile prognoositakse. Loomulikult on tegu pigem meelelahutuse kui sellega, et ma nüüd homme UH-arstile teatada kavatseksin, et “ei tänan – meile pole vaja sugu öelda, me juba teame, sest mu kõrvetised ja käte karedus ühildus sellega, mida Google teadis rääkida”. Aga kuna eelmise postituse küsitluse põhjal prognoositakse pigem tüdrukut, siis vaatan, mida näiteks siit järeldada võiks.

Kui rinnad on märgatavalt suurenenud, sünnib tüdruk, kui mitte, siis poiss. Esimese hooga tundub see natuke ebaõiglane, et kõik rinnahoidjad võimatult väikseks pole jäänud, aga teisest küljest on hiljem vist vähem jama. No et kui rasedus möödas, siis pole vaja nuputada, mida nende välja veninud närudega peale hakata. Kuigi peale esimest rasedust panin selle plaani laias laastus paika (loe SIIT).

Hiina meetod. Vertikaalsest tulbast valida ema vanus lapse eostamise hetkel ning ülemisest reast kuu, mil laps eostati. Nende ristumiskohal selgubki, kumma sooga tegu peaks olema.

Hiina kalender_lapse sugu

Ootad tüdrukut, kui istud toolile lohakalt ja mürtsuga ning poissi, kui istud toolile vaikselt. Miks peaks keegi hüppega toolile istuma?

Kiiresti muutuvad tujud ennustavad tütart. Küsisin Rene käest, kuidas tema meelest asi on, et kas kõik tavapärane või vahelduvad pilvine taevas ja päikesepaiste kuidagi märgatavama kiirusega. Pahvatas hetkegi järele mõtlemata naerma. Eks ma olen ise ka tundnud, et kuidagi sõjakam olen kui harilikult. Samas, mu loomupärane saare-Kõpu temperament sõgedate rasedahormoonidega kokku panna, siis polegi nagu midagi üllatuda, lähme edasi.

Söögiisu – tüdrukuga tahetakse magusat, poisiga soolast. Kuigi ma nüüdseks juba magusat ka söön, siis mitte ammu aega tagasi põlgasin šokolaadi nii väga, et pidin selle lausa minema viskama. Pealegi olen ma rohkem täheldanud ootamatuid isusid soolaste asjade vastu (nt sihvkad, popcorn, vürtsikas india toit jne).

Raseduse algul vaevanud iiveldushood viitavad tüdrukule. Erilised HOOD need muidugi polnud, kui mu elu esimesel trimestril oligi üks konstantne iiveldus.

Liida oma vanus eostamise hetkel ning eostamise kuu number. Saades vastuseks paaritu arv, on oodata tüdrukut, paarisarvu korral poissi.

Isu apelsinimahla järgi ennustab tüdrukut. Mingi aeg tõesti hullult isutas selle järgi, ent kõrvetiste tõttu ma seda tol ajal juua ei saanud. Samas nüüd, kui kõrvetised on möödanik, pole apelsinimahla järgi ka enam isutanud.

Kuivad ja karedad käed tähendavad poega, pehmed käed tütart. Mul on absoluutselt igal kevad-talvisel perioodil naha kuivusega probleeme, aga eks ajame selle siis vaese loote süüks.

Kui beebi süda lööb kiiremini kui 140 lööki minutis, on tegu tüdrukuga. Kusjuures mu ämmaemand ütles just vastupidi – et poiste süda lööb kiiremini. Igatahes on pisike süda löönud enam-vähem 150 korda minutis, igas kontrollis ainult veidi erineva tempoga.

Kui rase naine sirutab käe mahakukkunud võtme poole ning haarab kinni selle “peast” ehk laiemast otsast, siis ootab ta poissi, kui aga peenemast otsast, siis tüdrukut. 

Kui tulevane ema on raseduse ajal ainult heas tujus, siis ootab ta poega. Kui tuju vahel ka mustaks kisub, siis sünnib tõenäoliselt tütar. “Vahel” my ass… Ka selle küsimuse peale pahvatas Rene naerma.

980d6fba5af4be1b2aeb72907623ad9f

Kui naine tunneb enda raseduse ajal kohmaka ja kobakana, siis sünnib talle poiss. Kui aga liikumine ja enesetunne on kerge ja graatsiline, siis on oodata tüdrukut. Walrus meets cow. Kui mitte veel, siis mõne aja pärast tunnen end kindlasti nii. Alates umbes sellest ajast, kui soe ja mõnus suveaeg kätte jõuab ning kõik teised õhukestena ranna poole hõljuvad, aga mina alles siis randa kohale paterdatud saan, kui päike ammu merre on vajunud.

Sünnib poeg, kui eostamise ajal on voodi alla asetatud kirves. Selle kohaselt ilmselt on tütart oodata. Aga tegelikult – kui kirglik puuraidur peaks üks inimene olema, et selline asi küsimusi juurde ei tekitaks?

Kui öösel magades on kuidagi mugavam lebada vasakul küljel, siis ootab sündimist poiss. Kui naine eelistab magada paremal küljel, siis sünnib tal tütar.

Kas nägid enne rasedust parem välja? Öeldakse, et poega oodates ema “särab”, samas kui tütar röövib ema ilu.

2858303

1 Comment

  1. Oh kui põnev! Ootan väga, mida Sulle LA-s öeldi 🙂 Meile KV-s pakuti teist poisikutti. Ütles küll, et päris kindel ei saa olla, aga paistab sinnapoole 🙂

Jäta kommentaar