Abiellumisest ja pulmadest

/ 15. oktoober 2015/ 14 kommentaari

See pole meil mingi argiselt aktuaalne teema hetkel. Küll aga on mind jäänud kummitama üks mõttetera ühe inimese suust: “Pruudi vanemad korraldavad pulmad ja kui pole võimalik vms, no mis siis ikka – ei abiellugi, lihtne. Kõik inimesed ei peagi abielluma.” Kui selline tõde päriselt eksisteerib, saame koos Kai ja Lindaga varsti Vanatüdrukute & Kasside Pansionaat OÜ asutada, sest võimalus, et meie vanemad kellegi meie pulmi kinni hakkavad maksma, on pehmelt öeldes ebatõenäoline. Ilma etteheideteta, lihtsalt konstateerin elu kulgu.

Kuna ma ise vanade traditsioonide järgi ei ela ega nii ei mõtle, siis ei osanud ausalt öeldes varem asjale selle nurga alt üldse läheneda. Kuigi tegelikult on selles mingi tõetera täitsa olemas. Sest mis oleks meie enda võimalused Renega? Peale abielu registreerimist sõpradega kamba peale kast Sovetskojet ja maja taga Jussikese viinereid sussutada? See kõlab küll nagu sündmus, mille ununemist ei jõuaks ära oodata 😀 Nii et olgu tõesti parem olemata need pulmad.

Tegelikult võikski ju suvalt kahekesi kuskil allkirjad ära panna ja oleks ühel pool, ent kuna tegu on sündmusega, mida tahaks teatud inimestega jagada, siis tasahilju kuskile perekonnaseisuametisse hiilimist pole me mitte kunagi eriti tõsise variandina kaalunud.

Muide, see pole mingi meeleheitlik kurblaul siin. Kui ma oleksin meeleheitel, siis võtaksin juba ühe käega igast pangast laenu ja teise käega varastaksin hipodroomi tallist hobukaarikut. Aga et ma kogu lootust kaotanud pole, siis las see asi ootab oma aega või mingit lotovõitu vms (kohe peale seda, kui ma ükskord lotot mängima hakkan).

Aga kuidas siis teised inimesed abielluvad? Meie tutvusringkonnas on näiteks inimesi, kes on abiellunud uhketes mõisades; inimesi, kes ongi (nagu ma ennist naljatlesin) peale abielu registreerimist koduhoovis papptaldrikult grillvorsti söönud ja Originaali peale rüübanud; ning peamiselt muidugi pruutpaare, kelle pidu on jäänud kusagile kahe eelmise näite vahele. Kuid lisaks on veel inimesi, kes seisavad selle sama lõhkise küna ees, nagu meiegi. Et pere on juba tegelikult olemas, aga päriselt pole ka.

Mis Rene abiellumise mõttest arvab, küsite? Enne Kauri eksistentsi pidas ta seda suht mõttetuks formaalsuseks. Noore mehe vaatenurgast jumala loogiline mõte. Mina seevastu olen alati teadnud, et kunagi tahan ma kindlasti abielluda – segases kärgperes kasvanud noore neiu vaatenurgast jumala loogiline mõte. Kuni ühel hetkel tuli Kaur, peale mida kogu see teema üsna üleöö reaalsemaks muutus, ka Rene jaoks. Või kui ei muutunud, siis vähemasti leebus ta oma varasema seisukoha suhtes väga oluliselt. Me oleme sel teemal omajagu palju rääkinud ning enam ei tekita see temas närvilist taldade kihelust, et tahaks tuhatnelja minema galopeerida. Ma arvan, et iga normaalne mees hakkab sellele asjale natuke teise pilguga vaatama, kui ta isaks saab.

Täna öösel nägin muide unes (mis mind sellele kõigele üldse mõtlema pani), et Rene tegi mulle abieluettepaneku. Ainult et happily ever after jäi tulemata – ta sirutas mu ette nimelt karbi koos sõrmusega, mille valgelt pärlilt sai küünega värvi maha kraapida. Isegi hinnasilt rippus veel sõrmuse küljes – 37.50€. Ilmselgelt lasi end koorida. Lükkasin ta ettepaneku tagasi ja ärkasin hommikul reaalselt si*a tujuga selle nõmeda unenäo pärast 😀 Noomisin veel Rened ka, et mingi nätsusõrmusega põlvili viskumine pole kindlasti vaeva väärt. Selline asi töötaks ainult juhul, kui kõik muu (pulmad ise) oleksid ideaalsed. Aga kui ongi plastmassist sõrmus, E5P päritolu pulmakleit ja korraliku peo asemel viinerite visin ufogrillil, siis sorri, mul hakkavad endal tallad kihelema 😀

marriage_o_960627

14 kommentaari

 1. Mina olen selles mõttes teist masti ja ütlesin kaasale, et minu arvates olgu või plastmassist sõrmus, sest minu jaoks oli oluline fakt, et ta minuga tõepoolest abielluda tahab. Pealegi pole ma suur sõrmuste kandja ning kallist sõrmust lihtsalt kardaks kanda. Plastmassist sõrmust ei saanud, hingehinda maksvat uhke kiviga sõrmust ka mitte, küll aga vahepealse sõrmuse, millega ise väga rahul olen.

  Ma ise veel aasta tagasi unistasin üldse pikniku moodi pulmadest. Näiteks botaanikaaias oleks imeilus väike piknik lähedastega teha peale registreerimist. Miks mitte paluda lähedastel kõigil miskit kaasa küpsetada kingituste asemel ja lihtsalt tähistada seda sündmust. Aga eks see pigem selline boheemlaslik pulm oleks.

  Praegu kui aga pulmad reaalselt korraldamist vajavad, ei tea ma enam üldse, mida ma tahaks 😀

  1. Ei mina ei pea ka midagi eksklusiivset silmas, aga see unenäo-sõrmus on ikka liiga äärmuslik variant 😀 Ja eks see, kellele millised pulmad meeldiksid/sobiksid, ongi räigelt individuaalne. Mina nii boheemlane pole, et pulmade tähistamisel piknikuga tahaksin piirduda. Aga igale oma, eks 🙂
   Teile veelkord palju õnne!

   1. Aitäh sulle 🙂

    Eks ta olegi igale ühele oma. Vaatasin ka mingisugust pulmanimekirja ja hakkasin sealt jutti asju välja praakima, mis on minu arvates lihtsalt raha raiskamine. Samamoodi mõni tahab ainult kahekesi abielluda ja teise suurimaks sooviks on kõik 300 tuttavat kohale kutsuda ja pidutseda nii, et maa on must. Vähemalt selles osas olen ma alati sama meelt olnud, et tähistada tahan seda sündmust vaid oma kõige kallimate inimeste seltsis 🙂

 2. Väga hästi kirjutatud, “ilmselgelt lasi end koorida” kohal naersin küll laginal 😀

  1. Hehee, aitäh! 😀

 3. Hehee, meie tegime triki ära notaris (perekonnaseisuamet oli meile mõlemale vastumeelne variant), mina BooHoo kleidis, mees Sangari särgis ja teksapükstes. Pärast abielu registreerimist sõime kodus torti minu ema ja vanaemaga. Hiljem läksime fotograafiga pildistama koos mehe vendade ja nende naiste ning lastega ja lõpetasime meie juures tordi, Selveri salati ja šampusega, kusjuures enamus meist jõi alkoholivaba varianti. Kogu see üritus oli nii meie nägu, et teisiti ette poleks kujutanudki.

  1. Niimoodi kõlab see tagasihoidlik variant isegi väga armsalt 🙂

 4. Mina teadsin, et mul on 2 varianti – kõik või mitte midagi. Ehk siis kas teeme vägeva peo, kus millegagi tagasi ei hoia ja raha ei loe või siis täiesti kahekesi kuskil. Mida rohkem ma selle esimese variandi peale mõtlesin, seda mõttetum raha raiskamine see mulle tundus. Reisiks parem selle raha eest. Meil oli just planeeritud reis USA-s, sõitsime RV-ga (noh see kämper, kus on taga eluruum) risti läbi USA. Ja sõitsime ka läbi Vegase. Siis mõtlesime, et noh, what the hell…ja nii see tehtud sai 😀 Aga see polnud mingi cheesy üritus nagu filmidest näha, meil oli kõik ette planeeritud ja täitsa armas koht. Ja mis põhiline – ma sain täiega ise nautida, limuga sõita mööda Vegast ja šampat juua ja pidu panna, ei olnud mingit närvitsemist pulmapeo korraldamise pärast. Ma olen väga rahul oma otsusega. Aga kõik seda kindlasti ei tahaks (ilmselt väga vähesed üldse tahaks 😀 ) Ma tahtsin oma jutuga seda öelda, et tuleb ikka teha, mida sina tahad teha ja leida viis, kuidas see läbi viia. Sest kui sa vastu tahtmist järeleandmisi teed, siis pole sellel üldse mõtet.

  1. Super mõnus, selline elope oleks nii põnev! Ainult et mina olen vist liiga kartul, ehk et good old klassikaline pulm tundub ikka kõige rohkem minu rida. Õnneks on maailmas tõesti sadu erinevaid variante pulmade pidamiseks, nii et igaüks endale meelepärase saab valida – väga kihvt, et sinul see nii ägedalt juhtus 🙂

 5. No ma olen see õnnelik, kes lausa kaks korda on mehele saanud 🙂 Esimene kord oli ammu-ammu ja suurelt – 50 külalist ja suur süldipidu. Teine kord paluti kätt. kui poissi ootasin ja siis ma ütlesin kohe, et kõhuga mina mehele minna ei taha. Tegelt polnud üldse enam isu abielluda, sest olin juba abielus olnud ja nagu aru saite siis…mitte õnnelikult 🙂 Aga no kuna poisi isa pole enne abielus olnud, siis andsin järele 🙂 Abiellusimegi poisi esimesel sünnipäeval (kahekesi) ja õhtul, kui tulid sünnipäevalised siis teatasimegi – vot nüüd oleme abielus!

  1. Oeh kui palju ilusa lõpuga lugusid mulle siia nüüd tuleb 🙂 Veenate mind veel ümber 😀

   1. Mis Sul karta – mine käi ära mehel 😀 Ma töökaaslastele (neid, keda kordagi kooselu jooksul pole kositud) ütlesin, et kuna teie jokutasite, siis teie järjekord läks mööda ja nii sain ma juba teisele ringile 😀

    1. Hahha, väga tabavalt öeldud 😀

Jäta kommentaar