Tagasi Tallinnas

/ 19. juuli 2015/ 0 kommentaari

Eile Tallinna poole teele asudes oli selline tunne nagu läheks niisama korra linna mingeid asju ajama, mitte tunne, et läheme koju. Eks sel suvel oleme pooleteise kuu jooksul Kärdlas juba rohkem olnud ka kui eelnevatel aastatel terve suve peale kokku, nii et noh…

Ilmadega vedas seekord lausa nii hästi, et ainult ühel hommikul ärkasime müristamise ja vihmasaju peale, kuid isegi siis vedas õhtuks ikka päikese välja. Ainult eile sadas terve päev lakkamatult, aga ausalt öeldes Hiiumaalt ära minna ongi parem niimoodi, et mingi parastav paradiisi-ilm seda teekonda ei saada.

Ma panen siia mõned ilmselt täiesti ebakvaliteetsed pildid, seega kõik fotogurud, kes te oma nägemist soovite säilitada, katke silmad ja scrollige kiirelt üle siit.

20150712_120723_HDR-2

Hr ripp-tagumik teel Hiiumaa poole.

20150714_164921_HDR-2-2

Pavlova magustoit

20150715_164229_HDR-2

Elu esimene puraviku risotto, mis õnnestus väga hästi! Pildil veel poole tegemise peal.

20150717_180712_HDR-2

Toorjuustu-marjakook (maailma lihtsaim retsept kusjuures, nii et oleks patt seda MITTE küsida)

20150717_202528_HDR-2

Nõbudega väike lego-bisness 🙂

20150716_162807_HDR-2

Uni

20150717_170237_HDR-2

Poole jooksu pealt voodisse kukkunud uni

IMGP5072

Rasmus Hugo ja Kaur Kristjan

20150718_131319_HDR

Tädi Kai juures väike pannuka-sööming

Kuidagi selline tunne, et nüüd selle nädalaga jõudsime palju rohkem suhelda ja teha kui eelmine kord kahe nädalaga. Näiteks päris mitu õhtut järjest käisin peale Kauri uinumist rattaga sõitmas. Lihtsalt niisama. Kohalikele noortele (vanad inimesed vist magavad öösel, mitte ei paaruta mööda linna?) võis minust päris maniakaalne mulje jääda, sest arvestades KUI väike see linn on ja KUI palju ringe ma sellele peale tegin, oleks Sõge Rattamutt päris õiglane hüüdnimi.

Ühe õhtu veetsin koos Kai ja Mannuga ja isegi kui Mannul see puberteet veel täiesti minevik pole, siis tore on näha, et ta käitumisest ikka selginemise märgid ka vahepeal läbi virvendavad 😀 Ehk et oli väga lõbus õhtu õdede seltsis!

Niimoodi pole siin Tallinnas üldse halb olla, kui on võimalus vahepeal ära käia. Väga loodan, et sel suvel vähemalt korra veel Hiiumaale saame minna. Nagu ma olen korduvalt öelnud, siis väike vaikne Kärdla on hästi palju inimlikum koht (võrreldes Tallinnaga), kus lapsega suve veeta 🙂

Kui nüüd Kauri seest see väike kuradike ka välja koliks…

Ei möödu ainsatki hommikut, kui ma selle peale ei ärka, et see jõmm mu selja taha poleks kodinud ning siis hammaste krigina saatel mind ei näpistaks. Temasse on mingi täiesti ennenägematu kius pugenud. See sama laps, kelle puhul kõik võõrad alati imestavad, et kuidas ta küll nii vagur ja püsiv on, muutub pereringis järjest tihedamini väikeseks kurjamiks. Viskab end pulgaks, möirgab kui oma tahtmist ei saa, näpistab, vaidleb, jaurab, keeldub söömast ja magama jäämast (praeguseks hetkeks oleme täpselt 2,5h teda lõunaunne üritanud saada). Mis toimub? “Kohutav kahene”? Või “hakkasin deemoniks kohe-kahene”? Ei eks vahepeal on lõbus ka, kui ta mingeid pirne oma mauramise sekka viskab, aga see deemoni osa on ikka selgelt liiga ülekaalus praegu.

Kui Kauri kergelt poolearuline käitumine ja emotsioonide virr-varr kõrvale jätta, on ta endistviisi tark ja asjalik laps. Vähemalt minu üli-objektiivse arvamuse põhjal 😀 Teksti voolavus on vist ainus asi, millega ta hullult ragistab. Sõnade käänded on üsna korralikult paigas, samas kui mõnd sõnapaari üritab ta enne kaheksa korda öelda, kui see viimaks välja tuleb. Vähemalt on järjepidev ja kannatlik. Praeguse temperamendi puhul eeldaks vist pigem, et kui mõni fraas hästi õnnestuda ei taha, siis hüppab põrandale kõhukat ja röögib solvunult. Õnneks nii hull see asi (veel?) pole.

Kell on neli. Kaur ikka veel ei maga. Ilmselt Kauri toa põrandal pikutav Rene küll juba magab…või vahib xanaxi-näljas näoga lakke, nagu ma teda seal viimati nägin 😀

1349135793441_871237

Jäta kommentaar